Vědci Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni se podíleli na objevu s varovným závěrem: běžná komponenta plastů, bisfenol S, velmi vážně narušuje reprodukci savců! Výsledky publikované ve vědeckém časopise Scientific Reports poukazují na negativní účinky bisfenolu S na zrání savčích vajíček. Nad údajnou neškodností bisfenolu S se nyní vznáší otazník.

Číst dál... Aktualizováno
March 17, 2017, at 3 p.m. in conference room at the Biomedical Center.
Číst dál... Aktualizováno

Epigenetika epigenetika, proč se nás tak mocně týká. Zejména, kráčí-li o reprodukci. Více čtěte na: http://www.osel.cz/9256-asistovana-reprodukce-ve-svetle-epigenetiky.html

Číst dál...

První dítě třech rodičů spatřilo světlo světa. A kdo je třetí rodič? Čtěte více na http://www.osel.cz/9159-dite-trech-rodicu-spatrilo-svetlo-sveta.html

Číst dál...

Čestné uznání ministra zdravotnicktví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2016 – analýza mobilních genetických elementů nesoucích geny metalo-beta-laktamáz v České republice – obdržel řešitelský tým doc. Ing. Jaroslava Hrabáka, Ph.D dne 15. 12. 2016 v Císařském sále Lobkowiczského paláce v Praze.

Číst dál... Aktualizováno

Hostem Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni byl 1. prosince 2016 profesor Kari Hemminki z Deutsches Krebsforschungszentrum v Heidelbergu.

Zde přinášíme záznam jeho přednášky.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet