Dear Chaperon subscribers,
we have new information for you from the Chaperon project!
The Chaperon project and STRATAGEM COST Action invite you to a lecture on 22nd February 2022, at 1:30 – 2:45 p.m. (Blue Lecture Hall, UniMeC, Faculty of Medicine in Pilsen, alej Svobody 76, Plzeň).
Laboratoř nádorové biologie a imunoterapie Vás zve 2.9.2020 na přednáškovou část letní školy Summer School of Single Cell Analysis.
Tématem přednášek je využití single cell analýzy v současném výzkumu. Přednášet budou experti z různých oblastí a koutů Evropy.
Další informace o letní škole a lektorech naleznete zde
Dovolujeme si Vám představit dvě významné práce, jejichž spoluautory jsou naši kolegové Pavel Vodička, Ludmila Vodičková a Veronika Vymetálková z týmu Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně. Z výzkumů, na nichž spolupracují, nyní vyšly dvě publikace otištěné v prestižním časopise Gastroenterology s IF 19.809.
Biomedical Center, Faculty of Medicine in Pilsen, Charles University, is seeking students for the following Ph.D. study topics in the doctoral study programme of Experimental Surgery:
V sobotu 23. 11. 2019 se v Biomedicínském centru uskutečnilo druhé výroční setkání projektu „Centrum klinické a experimentální jaterní chirurgie“ (UNCE/MED/006). Řešitelé projektu z Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně a Laboratoře farmakogenomiky Biomedicínského centra a také z Ústavu experimentální medicíny AV ČR a Státního zdravotního ústavu představili dosavadní výzkumné výsledky a naplánovali detaily budoucí spolupráce. Sobotní setkání umožnilo rovněž plodnou diskusi v uvolněné atmosféře mimo rušný rozvrh běžných pracovních dní.
Na plzeňskou lékařskou fakultu má v nejbližších měsících nastoupit špičkový výzkumník v oboru onkologie, aby ve zdejším Biomedicínském centru založil a vedl novou výzkumnou laboratoř translační genomiky nádorových onemocnění. Stane se tak díky projektu Chaperon, který získal finanční podporu ve výzvě ERA Chair v programu Horizont 2020 a jehož smyslem je přinést do centra a tím i na Lékařskou fakultu světovou úroveň know-how. Během letních a podzimních měsíců proběhlo výběrové řízení na tuto pozici a z přihlášených účastníků vzešel úspěšný kandidát – dr. Kari Hemminki.
Druhé setkání inovátorů v západních Čechách s názvem INOVUJEME PLZEŇ 2019 se konalo opět po roce ve středu 6. listopadu 2019 v prostorách DEPO2015. Vystavovatelé představili nejnovější vývoj internetu věcí, dronů a robotiky s možnými aplikacemi na zlepšení kvality života ve městech. Univerzity představily své fakulty a ústavy a přiblížily návštěvníkům svůj výzkum. Laboratoř nádorové léčby a regenerace tkání vedená Václavem Liškou (Biomedicínské centrum, Univerzita Karlova, Lékařská fakulta) přispěla k této akci prezentací výzkumu v oblasti tkáňového inženýrství jater.
Ve dnech 4.–8. 11. 2019 navštívila Biomedicínské centrum naší Lékařské fakulty vzácná návštěva. V rámci lety prověřené spolupráce korunované i jedním mezinárodním grantem financovaným z prostředků Erasmus+ jsme uvítali dva výjimečné profesory z Říma. Prof. Alberto Paoluzzi z Italské Roma Tre University a Prof. Antonio DiCarlo z centra CECAM-IT-SIMUL Node se dlouhodobě zabývají oblastí výpočetního modelování a reprezentace objektů.
Biomedicínské centrum a Chirurgická klinika, Lékařské fakulty v Plzni, Univerzity Karlovy si Vás dovoluje pozvat na seminář Computer modeling for research of liver perfusion, který se uskuteční 5. listopadu 2019 od 15:00 v Biomedicínském centru. Během semináře vystoupí se svými příspěvky také zahraniční hosté Alberto Paoluzzi z Univerzity v Římě a Antonio DiCarlo z CECAM-IT-SIMUL Node, Itálie. Svými prezentacemi je doplní Miroslav Jiřík z Lékařské fakulty v Plzni a Eduard Rohan ze Západočeské univerzity v Plzni. Více informací naleznete v příloze.
Tento seminář vznikl za podpory projektu „Aplikace moderních technologií v medicíně a průmyslu“ (reg.č.: CZ.02.1.01/0.0/0.0/17_048/0007280) financovaného z EFRR.
Vážení kolegové, s potěšením si Vás dovolujeme pozvat na představení a slavnostní zahájení projektu Chaperon, které se uskuteční dne 26. září 2019 od 10 hodin v Modré posluchárně v prostorách Univerzitního medicínského centra Lékařské fakulty v Plzni.
Přestože je transplantace ledviny nejlepší možností pro nemocné se selháním ledvin, je nutné předcházet řadě komplikací, které výsledky transplantace zhoršují. Nezbytná imunosupresivní léčba je příčinou zvýšeného rizika infekcí. Především virové infekce vedou k předčasnému selhání transplantované ledviny a k návratu do dialyzačního léčení. Odborníci z laboratoře Transplantace ledvin a náhrady funkce ledvin (pod vedením Doc. MUDr. Tomáše Reischiga, Ph.D. z I. interní kliniky) se dlouhodobě systematicky zabývají výzkumem prevence virových infekcí po transplantaci.
Rádi přivítáme studenty zajímající se o molekulární biologii, nádorovou genetiku a bioinformatiku. Studium je vhodné jak pro absolventy biologických, tak informatických pregraduálních oborů.
Bližší informace podá Pavel Dvorak, Ph.D., Ústav biologie, Alej Svobody 76, 323 00 Plzeň, tel. +420 377 593 263, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..