Místo ERA Chair na Lékařské fakultě v Plzni získal Kari Hemminki

Na plzeňskou lékařskou fakultu má v nejbližších měsících nastoupit špičkový výzkumník v oboru onkologie, aby ve zdejším Biomedicínském centru založil a vedl novou výzkumnou laboratoř translační genomiky nádorových onemocnění. Stane se tak díky projektu Chaperon, který získal finanční podporu ve výzvě ERA Chair v programu Horizont 2020 a jehož smyslem je přinést do centra a tím i na Lékařskou fakultu světovou úroveň know-how. Během letních a podzimních měsíců proběhlo výběrové řízení na tuto pozici a z přihlášených účastníků vzešel úspěšný kandidát – dr. Kari Hemminki.

Kari Hemminki je emeritním profesorem a vedoucím oddělení v Německém centru pro výzkum rakoviny (Deutsches Krebsforschungszentrum – DKFZ) v Heidelbergu, kde pracoval od roku 2003 do června letošního roku. Dr. Hemminki je špičkou v oboru epidemiologie a genetiky mnoha typů nádorových onemocnění. Pochází z Finska a se studiem medicíny začínal na univerzitě v Helsinkách. V roce 1975 se stal docentem v oboru biochemie, jeho postdoktorská studia již byla zasvěcena molekulární biologii, a to na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru ve státě Maryland, USA. Je autorem více než 1 250 prací s 29 000 citacemi a H-indexem 79.

V DKFZ řídil dr. Hemminki tým 30 osob, který byl více než z poloviny financován externě, tedy z grantů. Ty představovaly finanční objem 0,6 a 0,7 milionů eur ročně. Kromě vědeckých zkušeností disponuje tedy dr. Hemminki i rozsáhlými zkušenostmi manažerskými. Projekt Chaperon je nastaven tak, aby tyto zkušenosti mohly zlepšit i celkovou kvalitu manažerských struktur a procesů ve výzkumu, a to nejen v Biomedicínském centru, ale i na dalších úrovních fakulty a univerzity.

Dr. Hemminki nastoupí do Biomedicínského centra počátkem roku 2020.

 

Tento projekt je financován z programu Evropské unie Horizont 2020, č. grantové smlouvy 856620.

LOGO EU

 

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet