Aktuality archiv

1. a 2. července 2017 se v Biomedicínském centru Lékařské fakulty v Plzni sešli zástupci projektových týmů projektu MedTRain3DModsim na svém druhém mezinárodním setkání. Projekt, který odstartoval letos v únoru, je zaměřen na tvorbu 3D modelů pro pregraduální a postgraduální výuku medicíny – a to jak fyzických modelů vyrobených metodou 3D tisku, tak modelů vytvářených ve virtuální nebo tzv. „augmentované“ realitě (realita doplněná prvky vytvořenými počítačem).

Číst dál... Aktualizováno

Dovolujeme si sdílet tiskovou zprávu firmy BioVendor Instruments z 26. 5. 2017 o úspěchu jejího robotického zařízení na mezinárodní konferenci PITTCON 2017 v americkém Chicagu. Robot MALDI COLONYST zde získal cenu za nejlepší inovaci.

Číst dál... Aktualizováno

Ph.D. studentka Ing. Anna Zavaďáková z Laboratoře buněčné regenerativní medicíny byla na 27. mezinárodní konferenci Conference of the European Wound Management Association, která se konala 3.-5. května 2017 v Amsterdamu, oceněna jako nejlepší přednášející v soutěži o nejlepší přednášku prvně prezentujících vědeckých pracovníků na zahraniční konferenci. Oceněná přednáška nesla název Characteristics of dermal fibroblasts in novel multifactorial 2D and 3D in vitro models of chronic Wound v sekci Basic Science.

Srdečně blahopřejeme!

Číst dál... Aktualizováno

The Laboratory of Reproductive Medicine presents Reproductive Journal Club
Thuesday 16th May, 3 p.m., seminar room of Biomedical center (no longer than 20 min., accompanied by small refreshment).

Číst dál... Aktualizováno

Výroční zpráva Biomedicínského centra 2016 je k dispozici v příloze a v sekci Pro tisk / Základní informace.

Číst dál... Aktualizováno

Tým Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra LFP UK, který dlouhodobě spolupracuje s Fakultou aplikovaných věd ZČU na výzkumu pokročilé výpočetní asistence v onkochirurgii, se stal součástí nedávno spuštěného evropského projektu MedTRain3DModsim. Cílem projektu je podpora pregraduální a postgraduální výuky v medicíně pomocí 3D modelů. Tyto modely, ilustrující specifické anatomicko-patologické souvislosti komplikovaných onkologických diagnóz, budou implementovány jak fyzickou formou 3D tisku, tak v podobě virtuální reality a aplikací augmented reality. Projekt je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).

Číst dál... Aktualizováno

Vědci Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni se podíleli na objevu s varovným závěrem: běžná komponenta plastů, bisfenol S, velmi vážně narušuje reprodukci savců! Výsledky publikované ve vědeckém časopise Scientific Reports poukazují na negativní účinky bisfenolu S na zrání savčích vajíček. Nad údajnou neškodností bisfenolu S se nyní vznáší otazník.

Číst dál... Aktualizováno

by Jiří Kroc
March 10, 2017, at 1 pm in the BMC

Číst dál... Aktualizováno

by Laura Abril-Parreño, Miriam Štiavnická, Olga García-Álvarez
Laboratory of Reproductive Medicine
Thursday 9rd March, 1:00 p.m. (no longer than 20 min. including discussion)

Číst dál... Aktualizováno

Srdečně zveme na seminář Biomedicínského centra, který se bude konat v úterý 21. února 2017 v seminární místnosti Biomedicínského centra (01.2.21) od 14:30 do 16:00.

Číst dál... Aktualizováno

Srdečně zveme zájemce na prezentaci lékařského trenažéru Angio X ve středu 1. února 2017 v Biomedicínském centru.

Číst dál... Aktualizováno

Laboratoř studia interakcí buněk s materiálem vypisuje Ph.D. pozice níže. V případě zájmu kontaktujte vedoucí laboratoře doc. RNDr. Marii Hubálek Kalbáčovou, Ph.D. (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Číst dál... Aktualizováno

Čestné uznání ministra zdravotnicktví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2016 – analýza mobilních genetických elementů nesoucích geny metalo-beta-laktamáz v České republice – obdržel řešitelský tým doc. Ing. Jaroslava Hrabáka, Ph.D dne 15. 12. 2016 v Císařském sále Lobkowiczského paláce v Praze.

Číst dál... Aktualizováno

Hostem Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni byl 1. prosince 2016 profesor Kari Hemminki z Deutsches Krebsforschungszentrum v Heidelbergu.

Zde přinášíme záznam jeho přednášky.

Číst dál... Aktualizováno

Ve dnech 28., 29. a 30. listopadu 2016 se v Biomedicínském centru uskutečnil volitelný předmět „Chirurgické šití“ pořádaný Biomedicínským centrem ve spolupráci s Chirurgickou klinikou.

Číst dál... Aktualizováno

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet