Návštěva a odborná přednáška Dr. Davida Hughese

V rámci mezinárodní spolupráce projektů Chaperon a Inter-COST se ve dnech 12. až 15. září 2022 uskutečnilo v Plzni pracovní setkání zástupců spolupracujících výzkumných skupin. Dne 13. 9. 2022 proběhla v modré posluchárně UniMeC velice zajímavá přednáška s názvem "Dva aspekty vývoje kolorektálního karcinomu: geneticky podmíněný BMI v různých fázích života a dysfunkce střevní bariéry", kterou přednášel vážený host setkání pan doktor David Hughes.

Dr. David Hughes je členem Conwayova institutu a spoluředitelem laboratoře Cancer Biology & Therapeutics Laboratory na University College Dublin (UCD). Je členem řídící rady Irish Cancer Epidemiology Network a International Society for Selenium Research a členem pracovní skupiny studie EPIC (European Prospective Investigation into Cancer and Nutrion). Dr. Hughes spolupracuje s Lékařskou fakultou v Plzni díky programu Inter-COST TRANSCOLONCAN financovanému EU, č.: CA17118.

Po přednášce následovala živá diskuze k dané problematice a byly probírány nové náměty k další spolupráci. V rámci teambuildingu se uskutečnilo přátelské posezení v místní restauraci a následující den se někteří z nás zúčastnili výletu do nedalekého Bečova nad Teplou, Kladské a Mariánských lázní.

Setkání tak bylo velice přínosné z hlediska dosavadní i budoucí vědecké spolupráce a pro posílení pracovních vztahů.

     

 

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet