Významní profesoři přednášeli na Letní škole experimentální chirurgie

Součástí odborného programu Letní školy experimentální chirurgie (Summer school of experimental surgery), kterou pořádá naše fakulta již 6. rokem, jsou i přednášky zvaných odborníků ze zahraničních pracovišť přístupné široké odborné veřejnosti naší lékařské fakulty.

Letošní program obohatila 10. 7. 2019 v Modré posluchárně profesorka Uta Dahmen, vedoucí Ústavu experimentální transplantologie Univerzitní nemocnice v Jeně (Německo), se svou přednáškou na téma Experiment na malém zvířeti. Přednáška velmi přehledně shrnula jednak na obecné rovině způsob vedení experimentu na malém zvířeti, ale i hlavní zaměření pracoviště a nejdůležitější vědecké výstupy z posledních let. Mezi největší úspěchy pracoviště patří například úspěšné zavedení experimentu decelularizace jaterního laloku in vivo u přežívající myši.

Druhou zvanou přednáškou přispěl profesor Ajay Goel z Baylor University Medical Center v Dallasu (Texas, USA). Profesor Goel je mimo jiné vedoucím Laboratoře epigenetiky a výzkumu prevence rakoviny, zastává však více klíčových pozic v národních i mezinárodních organizacích zabývajících se výzkumem nádorových onemocnění. Jeho přednáška na téma nekódujících RNA a jejich potenciálu jako nádorových markerů rakoviny zažívacího traktu vyvolala bohatou diskuzi.

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet