V první části výstavy najdou návštěvníci 14 metrů dvourozměrný model kosti, který ilustruje stavbu, složení a funkce kosti. Souvislosti mezi strukturou a funkcí kosti jsou vysvětleny pomocí histologických řezů, trojrozměrných modelů nebo originálních kreseb, vystaveny jsou i reálné lidské kosti. „Pochopení stavby a funkce kostí je podstatné pro vývoj a správné fungování kostních náhrad,“ uvedla spoluautorka výstavy Ing. Lucie Vištejnová, Ph.D., z Biomedicínského centra.
Ve druhé části expozice se návštěvníci seznámí s různými onemocněními a poraněními kostí, například se zlomeninami, různými úrazy i opotřebováním, uvidí exponáty kostí jak z antropologických, tak ze současných sbírek. Vybrané typy léčby jsou demonstrovány s využitím kostních modelů nebo celých kostlivců. Součástí jsou i prototypy kostních náhrad ukazující současné pokroky v náhradách kostí včetně 3D tisku kostní tkáně na míru pacientovi. „Ve třetí části jsou představeny různé způsoby a materiály, kterými se poškozené kosti nahrazovaly a nahrazují, a to od počátku 20. století až po dnešní nejmodernější implantáty,“ doplnil Ing. Tomáš Suchý, Ph.D., z Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd ČR, spoluautor výstavy.
Výstava Až na KOST! je inspirovaná úspěšnou výstavu v Národním technickém muzeu v Praze, která se tam pod názvem „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně“ uskutečnila od května 2017 do května 2018, a mezi jejímiž spoluautory také byli Tomáš Suchý a Lucie Vištejnová.
Z plzeňské Lékařské fakulty zapůjčením exponátů a histologických snímků k výstavě Až na kost! přispěli doc. RNDr. Pavel Fiala, CSc., z Ústavu anatomie, a RNDr. Alena Němečková, CSc., doc. MUDr. Mgr. Zbyněk Tonar, Ph.D. a Mgr. Tereza Kubíková, Ph.D. z Ústavu histologie a embryologie.