Vývoj medicínských 3D modelů a výukových metod ve virtuální realitě zhodnotily projektové týmy na mezinárodním setkání v Plzni

1. a 2. července 2017 se v Biomedicínském centru Lékařské fakulty v Plzni sešli zástupci projektových týmů projektu MedTRain3DModsim na svém druhém mezinárodním setkání. Projekt, který odstartoval letos v únoru, je zaměřen na tvorbu 3D modelů pro pregraduální a postgraduální výuku medicíny – a to jak fyzických modelů vyrobených metodou 3D tisku, tak modelů vytvářených ve virtuální nebo tzv. „augmentované“ realitě (realita doplněná prvky vytvořenými počítačem).

Zapojení několika institucí z různých zemí přineslo zajímavou kombinaci znalostí a specializací, počínajících urologií (Turecko a Řecko) a chirurgií (LF UK v Plzni) na straně medicínské a končící virtuální realitou (Jižní Korea), počítačovou vědou a biomechanikou (Itálie, FAV ZČU) na straně technické. Tím byla vytvořena široká platforma pro tvorbu relevantních didaktických modelů a přesně vymezeného výukového kurikula.

Na setkání v Biomedicínském centru zástupci jednotlivých týmu prezentovali ostatním konkrétní kroky, které již v projektu vykonali, vyhodnotili aktuální pokrok a vytyčili další postup k dosažení projektových cílů. Setkání se zúčastnili tři zástupci z Turecka, po dvou z Řecka a Jižní Koreje a jeden z Itálie. Hostitelem byl český tým, složený ze zástupců Lékařské fakulty UK v Plzni a Fakulty aplikovaných věd ZČU. Kromě odborné části byl ve víkendovém programu čas i na neformální část setkání a společenskou diskusi.

Projekt MedTRain3DModsim je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).

Web: www.medtrain3dmodsim.eu
Facebook: Medtrain3dmodsim

Kontakt

Univerzita Karlova
Lékařská fakulta v Plzni
Biomedicínské centrum

alej Svobody 1655/76
323 00 Plzeň – Severní Předměstí

T: +420 377 593 810
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Login

Log in to your account or Vytvořit účet