Zapojení několika institucí z různých zemí přineslo zajímavou kombinaci znalostí a specializací, počínajících urologií (Turecko a Řecko) a chirurgií (LF UK v Plzni) na straně medicínské a končící virtuální realitou (Jižní Korea), počítačovou vědou a biomechanikou (Itálie, FAV ZČU) na straně technické. Tím byla vytvořena široká platforma pro tvorbu relevantních didaktických modelů a přesně vymezeného výukového kurikula.
Na setkání v Biomedicínském centru zástupci jednotlivých týmu prezentovali ostatním konkrétní kroky, které již v projektu vykonali, vyhodnotili aktuální pokrok a vytyčili další postup k dosažení projektových cílů. Setkání se zúčastnili tři zástupci z Turecka, po dvou z Řecka a Jižní Koreje a jeden z Itálie. Hostitelem byl český tým, složený ze zástupců Lékařské fakulty UK v Plzni a Fakulty aplikovaných věd ZČU. Kromě odborné části byl ve víkendovém programu čas i na neformální část setkání a společenskou diskusi.
Projekt MedTRain3DModsim je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).
Web: www.medtrain3dmodsim.eu
Facebook: Medtrain3dmodsim