Lékařská fakulta v Plzni (Univerzita Karlova) a Fakulta aplikovaných věd (Západočeská univerzita) Vás zvou na mezinárodní přednáškový den s názvem "Imunita a imunoterapie v současné klinické praxi", který se bude konat 17. května v Praze. Akce se koná pod záštitou prof. Mileny Králíčkové (rektorka Univerzity Karlovy) a prof. Luca Vannucci (prezident České imunologické společnosti) u příležitosti 30. výročí založení České imunologické společnosti.
Odkaz pro registraci zde
Za Lékařskou fakultu v Plzni
Mgr. Monika Holubová, Ph.D.
Biomedicínské centrum - Laboratoř nádorové biologie a imunoterapie
Laboratoř nádorové biologie a imunoterapie Vás zve 7.9.2022 na přednáškovou část mezinárodní letní školy Summer School of Single Cell Analysis 2022.
Tématem přednášek je pochopení imunitních buněk, imunoterapie a přístupů ke studiu biologických procesů. Hostujícími zahraničními přednášejícími budou experti z Velké Británie, Německa, USA, Polska, Itálie a Dánska.
Odkaz pro registraci zde
Další informace o Letní škole a lektorech naleznete zde
Na viděnou se těší,
organizační tým Letní školy
Laboratoř nádorové biologie a imunoterapie Vás zve 2.9.2020 na přednáškovou část letní školy Summer School of Single Cell Analysis.
Tématem přednášek je využití single cell analýzy v současném výzkumu. Přednášet budou experti z různých oblastí a koutů Evropy.
Další informace o letní škole a lektorech naleznete zde
Biomedical Center of Faculty of Medicine in Pilsen in collaboration with University of West Bohemia invites you to INTERNATIONAL SEMINAR: The power of data analysis: from lab through analysis to databases 7. 10. 2019 from 3 p.m. Room no. 4.201 (Practice room I), Institute of Pathological Physiology, UNIMEC, 1st floor.
Tým Laboratoře nádorové léčby a regenerace tkáně Biomedicínského centra LFP UK, který dlouhodobě spolupracuje s Fakultou aplikovaných věd ZČU na výzkumu pokročilé výpočetní asistence v onkochirurgii, se stal součástí nedávno spuštěného evropského projektu MedTRain3DModsim. Cílem projektu je podpora pregraduální a postgraduální výuky v medicíně pomocí 3D modelů. Tyto modely, ilustrující specifické anatomicko-patologické souvislosti komplikovaných onkologických diagnóz, budou implementovány jak fyzickou formou 3D tisku, tak v podobě virtuální reality a aplikací augmented reality. Projekt je spolufinancován evropským programem Erasmus+ a probíhá v koordinaci týmu z turecké Hacettepe University. Dalšími spoluřešiteli projektu jsou University Roma Tre (Itálie), Chosun University (Jižní Korea) a National and Kapodistrian University of Athens (Řecko).
Hostem Biomedicínského centra Lékařské fakulty UK v Plzni byl 1. prosince 2016 profesor Kari Hemminki z Deutsches Krebsforschungszentrum v Heidelbergu.
Zde přinášíme záznam jeho přednášky.
Tým Laboratoře nádorové biologie získal ocenění za nejlepší posterovou prezentaci na mezinárodní konferenci NGS 2015 Sheffield, věnované využití moderních metod sekvenace nukleových kyselin v medicínském výzkumu.